Kalendář závodů  

Kalendář závodů

   

Aktuální IDXP  

   

Naši partneři  

DX New

   

Přihlášení  

   

Vyhledávání  

   

Počet přístupů  

Dnes 79

Yesterday 110

Week 79

Month 3507

Vše 307318

   

Callbook search  

Copyright © 1994–2017, OKDXF. Všechna práva vyhrazena. Kopírování a šíření zde publikovaných materiálů jen se souhlasem vlastníka.

   

Stručný prehľad roku 2021

Takto pred rokom v DX Revue 2020 som napísal, že taký rok akým bol rok 2020 by sme už nechceli zažiť. A zažili sme ešte horší. Rozmáhajúci sa korona virus s jeho mutáciami zasiahol do našich životov a zobral nám veľa našich priateľov. Veľa krajín, najmä ostrovných zemí DXCC v Pacifiku sa hermeticky uzavrelo pred svetom, čím sa odložilo, alebo dokonca zrušilo veľa plánovaných DX expedícií.

RASAThe Radio Amateur Society of Australia Inc. s potěšením oznamuje, že soutěžní volací značky 2x1 jsou nyní realitou i v Austrálii. Outsourcingový partner regulátora, Australian Maritime College, zahájil vydávání těchto volacích značek dne 13. října 2021.

V současné době je zažádáno o asi 152 volacích značek a doufáme, že se tyto nové značky objeví i v CQ WW Contestu, nebo i dříve. Za zmínku stojí zejména dva nové prefixy, VJ a VL, které přidají násobiče a nepochybně budou pro soutěžící velmi zajímavé. Tyto nové volací značky jsou výsledkem více než dvouletého lobbování The Radio Amateur Society of Australia Inc. za pomoci mezisektorového výboru složeného z členů RASA, WIA a VKCC. Více zde: https://vkradioamateurs.org/2-x-1-contest-callsigns/.

Pro více informací kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TNX INFO Chris VK3QB
(a brzy bude VJ3N - čeká na povolení AMC)

cqww

1. srpna 2021 byly oznámeny nové aktualizace pravidel CQ WW, platné od roku 2021:

The Madison DX Club Website

MDXC Programy