Kalendář závodů  

Kalendář závodů

   

Aktuální IDXP  

   

Naši partneři  

DX New

   

Přihlášení  

   

Vyhledávání  

   

Počet přístupů  

Dnes 78

Yesterday 196

Week 78

Month 3321

Vše 270323

   

Callbook search  

Copyright © 1994–2017, OKDXF. Všechna práva vyhrazena. Kopírování a šíření zde publikovaných materiálů jen se souhlasem vlastníka.

   

cqww

1. srpna 2021 byly oznámeny nové aktualizace pravidel CQ WW, platné od roku 2021:

The Madison DX Club Website

MDXC Programy   

60m newsletterPaul, G4MWO, vydavatel časopisu "The 5 MHz Newsletter", informoval čtenáře OPDX (Ohio/Penn DX Bulletin) o situaci ohledně pásma 60 m na Novém Zélandu: starý příděl tzv. sublicencí pro 5 MHz, vydávaných v rámci experimentálního dvoukanálového přídělu vypršel v roce 2020. Nyní NZART s potěšením oznamuje, že jednání s regulátorem RSM byla úspěšná při získávání licence umožňující provoz všech novozélandských amatérských stanic v pásmu 60 m (5 MHz) s využitím přídělu WRC-15.

(27. 4. 1791 Charlestown - 2. 4. 1872 New York)

Morse - mladyAmeričan Samuel Finley Breese Morse byl malíř. Narodil se 27. dubna 1791 v americkém Charlestownu do rodiny protestantského pastora. Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že se mladý Samuel proslaví jinak, než jako malíř, protože studoval malířství. Studia započal v rodné Americe a v Anglii, krátkou dobu navštěvoval i proslulou univerzitu Yale. Už při studiu na univerzitě navštěvoval přednášky o elektřině Benjamina Sillimana a Jeremiaha Daya. Při studiích maloval úspěšně portréty a jejich prodejem si vydělával na živobytí. Slávu získává obrazem Umírající Herkules a úspěšně se svým uměním cestuje po Spojených státech. Dokonce se mu dostane té pocty, že portrétuje samotného prezidenta Spojených států. Studia zakončil v roce 1810 a poté začal cestovat po Evropě. V New Yorku spoluzakládal výtvarnou akademii a stal se jejím prezidentem.