Kalendář závodů  

Kalendář závodů

   

Aktuální IDXP  

   

Naši partneři  

DX New

   

Přihlášení  

   

Vyhledávání  

   

Počet přístupů  

Dnes 167

Yesterday 197

Week 1316

Month 983

Vše 344595

   

Callbook search  

Copyright © 1994–2017, OKDXF. Všechna práva vyhrazena. Kopírování a šíření zde publikovaných materiálů jen se souhlasem vlastníka.

   

Jeden z nejznámějších japonských radioamatérů, Shin Onisawa, JA1NUT se vzdal koncese a skončil s radioamatérstvím. 5. září 2022 k tomu na svém blogu http://nuttycellist-unknown.blogspot.com/2022/09/farewell-for-now-at-least-at-present.html napsal toto:

decor

Už je to pár týdnů, co mi vypršela licence na radioamatérskou stanici. Poslední měsíce jsem přemýšlel, jestli ji mám obnovit nebo ne. Rozhodl jsem se, že ji obnovovat několik týdnů před jeho vypršením nebudu.

Stručný prehľad roku 2021

Takto pred rokom v DX Revue 2020 som napísal, že taký rok akým bol rok 2020 by sme už nechceli zažiť. A zažili sme ešte horší. Rozmáhajúci sa korona virus s jeho mutáciami zasiahol do našich životov a zobral nám veľa našich priateľov. Veľa krajín, najmä ostrovných zemí DXCC v Pacifiku sa hermeticky uzavrelo pred svetom, čím sa odložilo, alebo dokonca zrušilo veľa plánovaných DX expedícií.

RASAThe Radio Amateur Society of Australia Inc. s potěšením oznamuje, že soutěžní volací značky 2x1 jsou nyní realitou i v Austrálii. Outsourcingový partner regulátora, Australian Maritime College, zahájil vydávání těchto volacích značek dne 13. října 2021.

V současné době je zažádáno o asi 152 volacích značek a doufáme, že se tyto nové značky objeví i v CQ WW Contestu, nebo i dříve. Za zmínku stojí zejména dva nové prefixy, VJ a VL, které přidají násobiče a nepochybně budou pro soutěžící velmi zajímavé. Tyto nové volací značky jsou výsledkem více než dvouletého lobbování The Radio Amateur Society of Australia Inc. za pomoci mezisektorového výboru složeného z členů RASA, WIA a VKCC. Více zde: https://vkradioamateurs.org/2-x-1-contest-callsigns/.

Pro více informací kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TNX INFO Chris VK3QB
(a brzy bude VJ3N - čeká na povolení AMC)

cqww

1. srpna 2021 byly oznámeny nové aktualizace pravidel CQ WW, platné od roku 2021: