Kalendář závodů  

Kalendář závodů

   

Aktuální IDXP  

   

Naši partneři  

DX New

   

Přihlášení  

   

Vyhledávání  

   

Počet přístupů  

Dnes 23

Yesterday 121

Week 641

Month 1169

Vše 362630

   

Callbook search  

Copyright © 1994–2017, OKDXF. Všechna práva vyhrazena. Kopírování a šíření zde publikovaných materiálů jen se souhlasem vlastníka.

   

Ke svému novému transceiveru jsem potřeboval anténní člen. Po rozsáhlém průzkumu internetu nakonec volba padla na automatický anténní tuner AT-100, jehož autorem je David Fainitski, N7DDC [1]. Tuner lze koupit jako stavebnici např. na Aliexpressu [2] za cenu kolem 26 dolarů, což je cena za 100 W automatický anténní tuner víc, než přijatelná. V recenzích (např. eham.net) je příznivě hodnocen i „servis“ internetového prodejce Aliexpress, takže jsem se nachytal i já.

Model Elecraft K4D       Serial # 00122       Test Date: 5/26-28/2021

Pokud trochu znejistíte, je to v pořádku. Dělat si vrásky však opravdu nemusíte, pomůže vám velmi jednoduchý analyzátor klíčování, který spíchnete na univerzální desce plošných spojů za chvilku a vyjde vás to na 100 Kč, pokud šikovně nakoupíte součástky.

Chcete co nejčistší signál? Pak si všimněte, že hodnoty kompozitního šumu jsou při sníženém výstupním výkonu vždy horší, než při plném výkonu. Proto nikdy nestahujte výstupní výkon transceiveru, ale mezi něj a PA zařaďte atenuátor (útlumový článek), kterým snížíte hodnotu budicího výkonu PA na odpovídající hodnotu, nutnou k optimálnímu vybuzení PA.