Kalendář závodů  

Kalendář závodů

   

Aktuální IDXP  

   

Naši partneři  

DX New

   

Přihlášení  

   

Vyhledávání  

   

Počet přístupů  

Dnes 1

Yesterday 212

Week 590

Month 4242

Vše 201824

   

Callbook search  

Copyright © 1994–2017, OKDXF. Všechna práva vyhrazena. Kopírování a šíření zde publikovaných materiálů jen se souhlasem vlastníka.

   

V celé řadě závodů se nevazují spojení se členy CW klubů, podobně členství platí i pro některé diplomy. Fabian, DJ1YFK, oživil zvláštní nód DX Clusteru, který je napájen spoty ze sítě RBN, monitorující aktivitu členů nejvýznamnějších CW klubů - AGCW, BUG, CWops, EHSC, FISTS, FOC, HSC, NAQCC, RCWC, SHSC, SKCC, VHSC.

TQSLARRL vydala novou verzi programu Trusted QSL (TQSL) 2.4.3. Jde o opravnou verzi, odstraňující chyby, které obsahovaly obě předchozí verze série 2.4. (tj. 2.4.1. a 2.4.2.). Jde zejména o pády programu v případě uživatelů, jejichž uživatelské jméno obsahuje mezery. Další odstraněnou chybou je station location wizard, který v předchozích verzích ztrácel informaci o státu a okrese (provincii apod.) při editování station location. Verze 2.4.3. je také lokalizována do více jazyků (němčina, ruština, španělština, italština, portugalština, japonština, čínština, hindu), čeština stále chybí, ale je to přes 3000 řádek kódu (komu by se do toho chtělo, že?).

Buďte v klidu! Odstraněné chyby jsou kosmetického rázu a leckdo na ně ani nenarazí. Není tedy nutné se obávat problémů, důležité je používat některou z verzí 2.4., avšak ani s verzí 2.3. se vám nestane, že by vám LoTW byl nepřístupný.

Nová verze je k dispozici jak pro Windows, tak i pro Linux a MacOS. Spustitelná verze je ke stažení pro Windows a MacOS (OS X verze 10.4. a vyšší) S ohledem na množství distribucí Linuxu si musí uživatelé program sami zkompilovat ze zdrojových kódů. Novou verzi lze stáhnout na http://www.arrl.org/tqsl-download.