Aktuální IDXP  

   

Naši partneři  

DX New

   

Přihlášení  

   

Vyhledávání  

   

Počet přístupů  

   

Callbook search  

Copyright © 1994–2017, OKDXF. Všechna práva vyhrazena. Kopírování a šíření zde publikovaných materiálů jen se souhlasem vlastníka.

   

Majáky v pásmu 160m (aktualizováno 29. 11. 2017)

Díky Petrovi, OK1RP vám můžeme nabídnout aktualizovaný seznam majáků v pásmu 160 m. Petr zároveň prosí všechny aktivní stošedesátkáře, aby mu poslali jakékoli změny, doplňky a aktualizace, týkající se majáků na 160 m tak, aby mohl tento seznam udržovat v aktuálním stavu.

V odkazu před časem zesnulého Boba Browna, NM7M (SK 23.5.2010), profesora fyziky na kalifornské univerzitě v Berkeley je celá řada prací o šíření vln, které se vyznačují neobvyklou názorností a srozumitelností. Známý je jeho "HF Propagation tutorial" (ke stažení zde - 3,7 MB). Díky pochopení jeho rodiny byly dány bezplatně k dispozici i jeho dvě další knihy - "The Little Pistol’s Guide to HF Propagation" (stahujte zde - 15 MB) a "The Big Gun’s Guide to Low-Band Propagation" (ke stažení zde - 13,6 MB). Již při pouhém nahlédnutí zjistíte, že jsou zde informace, které budete jen těžko hledat jinde. Vše je navíc podané tak srozumitelnou formou, že je velká škoda, že nic podobného nevyšlo v češtině.

 

VOACAP Online [1] vychází ze známého programu VOACAP, který byl původně vyvinut pro profesionální použití, sloužil k plánování kmitočtů a pokrytí rozhlasové stanice The Voice of America (Hlas Ameriky), subvencované vládou USA. Ve skutečnosti nejde o jeden program, ale o softwarový balík, který pod názvem ITSHFBC sdružuje ICEPAC, VOACAP (VOAAREA), REC533 a HFANT. Toto programové vybavení stále používá IBB Engineering (dříve VOA Engineering) a celá řada rozhlasových stanic.