Aktuální IDXP  

   

Naši partneři  

DX New

   

Přihlášení  

   

Vyhledávání  

   

Počet přístupů  

   

Callbook search  

Copyright © 1994–2017, OKDXF. Všechna práva vyhrazena. Kopírování a šíření zde publikovaných materiálů jen se souhlasem vlastníka.

   

Federated States of Micronesia – V6
Kontinent: OC, azimut: 55/222 st., vzdálenost: 12000 km
Časové pásmo k UTC: +10
Pořadí v nejžádanějších zemích: 91

Minulost DXCC a expedic:

Federální státy Micronesie tvoří více než 500 korálových ostrovů. Zemí DXCC jsou od 31.5.1958 pod prefixem KC6 jako Karoliny. Od roku 1994 je souostroví rozděleno na západní část – Belau – T8 a východní část s prefixem V6.

Přehled o aktivitách amatérů je v tomto případě zcela zbytečný, protože oblast je dnes velkou turistickou destinací především pro turisty a tedy i amatéry z JA. Během roku lze najít mnoho aktivit, z nichž vždy několik svým vybavením a provozem uspokojí i EU, i když postavení V6 v žebříčku nejžádanějších zemí tomu až tak nenasvědčuje.

V63XG

V6Z 27.3.2015 – 8.4.2015
Team: GM4YXI, GM3WOJ
QSL: N3SL (OQRS, direkt)
Web stránky expedice:

Jak už jsem poznamenal, expedice, zvláště dvoumužná by si ani nezasluhovala větší pozornosti. Ale protože se jednalo o operátory z EU s preferencí provozu s EU (v konečném výsledku 45,1% QSO s EU) myslím, že si alespoň krátce zaslouží pozornost. Celkový počet QSO 22602 QSO odpovídá možnostem, bohužel spodní dvě pásma nepřinesla možná očekávání (časové překrytí západu a východu slunce je již dost nevhodné), ale co mne zaujalo. Do EU přicházely signály především ráno (LP) v době kdy u mne bývá pásmo ještě spíše zavřené a hlavně s QSO nebyl problém. Rozdělení spojení mezi CW a SSB bylo naprosto rovnoměrné, provoz perfektní (snad jen malý počet na RTTY). Z poslechu mi vychází, že hlavně pro stanice, které potřebovaly new one, při trošce hlídání pásem nemohlo být QSO problémem.

Deník tentokrát nebyl on line, ale hned po skončení expedice byl přístupný na club logu, OQRS bude spuštěn až s odstupem času. QSL manager N3SL je spolehlivý, takže se můžeme těšit.

Zdroje: IDXP(OM3JW), OK/OM DX kroužek - OK1ADM/OM3JW, DX-World, NG3K, Wikipedie, Club log, internet, poznámky a logy OK1EP.

Karel OK1EP