Aktuální IDXP  

   

Naši partneři  

DX New

   

Přihlášení  

   

Vyhledávání  

   

Počet přístupů  

   

Callbook search  

Copyright © 1994–2017, OKDXF. Všechna práva vyhrazena. Kopírování a šíření zde publikovaných materiálů jen se souhlasem vlastníka.

   

MALAWI – 7Q
Kontinent: AF, azimut: 158 st., vzdálenost: 7485 km
Časové pásmo k UTC: +2
Pořadí v nejžádanějších zemích: 115

Minulost DXCC a expedic:

Africká zem velikostí i počtem obyvatel srovnatelná s bývalým Československem, ovšem patřící mezi plejádu chudých afrických zemí. Za pozornost stojí, že v čele republiky je žena, což v Africe není tak obvyklý jev. V minulosti země byla pod arabským vlivem v 19. století přišli do země Angličané. Samostatnost Malawi získalo v roce 1964.

Amatérsky pro EU ne moc zajímavá země, je zde několik stálých amatérů, poměrně dost aktivních, proto nemá cenu uvádět aktivity, ale jen v loňském roce jsem zaznamenal minimálně 3 pobyty cizích amatérů, nakonec viz postavení v žebříčku nejžádanějších zemí.
Původně země používala prefix ZD8 a ve starých DXCC seznamech je uvedena pod názvem Nyassa, po získání samostatnosti používá prefix 7Q, někdy, jako v posledních případech s trochu nelogickým spojením prefixu a sufixu do jednoho bloku při přidělení značky.

7Q7CE


7QAA  12.3.2015 – 31.3.2015
Team: mezinárodní
QSL: N7RO (OQRS – zatím není v provozu, direkt, buro)
Web stránky expedice: http://www.malawidx.org/

Původně expedice rozplánovaná na dvě části s různou preferencí druhů provozu zřejmě nebyla úplně dodržena o čemž svědčí poměr QSO mezi CW a SSB. Signály byly v EU slušné, jak bývá zvykem, kvůli QRN potíže se spodními dvěma pásmy. Ke konci expedice již nebylo problémem se dovolat, mnohdy již bez pile up  na svém vlastním kmitočtu expedice.

Celkový počet QSO 67044 je velice dobrý, rozdělení 41 tis. CW a jen 13,9 tis. QSO SSB jasně mluví o preferenci modu, velice slušných 11 tis. QSO na RTTY, umožnilo jistě mnoha amatérům doplnit si pásmové země ev. mod. Udivilo mne, že pouze 18,2% QSO bylo s NA, naopak 67,1% s EU odpovídá směru a vzdálenosti od EU.

QSL manager N7RO je solidní, ale domnívám se ze zkušeností, s jasnou preferencí zasílání direkt (ev. OQRS).

Zdroje: IDXP(OM3JW), OK/OM DX kroužek - OK1ADM/OM3JW, DX- World, NG3K, Wikipedie, Club Log, internet, poznámky a logy OK1EP.

Karel OK1EP