Mayotte Isl – FH
Země DXCC/Continent: Mayotte Isl./AF
Azimut/vzdálenost: 147 st., 7600 km, časové pásmo k UTC: +4
Pořadí v nejžádanějších zemích (jaro 2013): není

Minulost DXCC a expedic:

Ostrov Mayotte se skládá z několika ostrovů a patří jako jeden ze čtyř hlavních ostrovů do Komorských ostrovů, dříve jako zámořské území Francie, obyvatelé jsou tedy obyvateli Francie. Od roku 2009 po hlasování místních obyvatel se Mayotte stal v roce 2011 - 101 departmentem Francie.

Jako samostatná země DXCC ostrov platí od 6.7.1975, dříve zřejmě zařazen pod Komory FH8.

Díky zařazení a přátelskému prostředí je ostrov hojně navštěvován turisty, mezi nimi i amatéry. Amatérský provoz tedy není žádnou velkou vzácností, každý rok se najde několik příležitostí, kromě možnosti QSO s několika místními amatéry.

Proto si tentokrát odpustím přehled o dřívějších expedicích.TO2TT – 3.10.- 16.10.2013

OP: I

QSL: I2YSB, IK2CIO - bureau

Jak jsem v úvodu poznamenal, není provoz z ostrova Mayoette žádná bomba, nicméně provoz italské skupiny pod vedením Silvana I2YSB si připomínku expedice přímo vyžaduje. Dostatečná dlouhá doba provozu, vynikající signály v celém spektru až snad na 80 a 160, vynikající provoz operátorů, snaha pracovat se dvěma stanicemi současně, v nočních hodinách častější přeladění a zkoušení nejvhodnějších podmínek, zaslouží uznání. Počet QSO 64012 je vynikající, snad by slušel jen lepší výsledek na RTTY (2340). Z přehledu jasná snaha využít horních pásem – maximální pásmo 10m - 13309 QSO.

Pokud připočteme dobře fungující on line log s využitím specielní web stránky Silvana I2YSB pro jeho expedice a jeho vynikající QSL mngr práci, jistě umožnilo všem kdo potřebovali získat pásmové body, či QSO např s QRP (viz spoty) pocit naplnění tužby.

Karel OK1EP